MINA, MEIE & MEISTERLIKKUS
Jagan siin mõtteid ennast juhtivast inimesest, teistega koos tegutsemisest ja väärtuste ühisloomest ning selleni viivast enesearengust, juhtimisest, meeskonnatööst ja meisterlikkusest.

Filtreeri postitusi

Inimeseks olemise õppetund

Sellel aastal algas Eesti sünnipäev rahutuks tegevate uudistega. Sain mõned päevad hästi hakkama, kuid jätkuvalt uudiseid skrollides tundsin ühel hetkel tohutut ärevust ja seda, et olen emotsionaalse kokkuvarisemise äärel. Keha ei tahtnud minuga enam hästi koostööd teha. Lisaks oli mu vasaku silmalau alla tekkinud suur odraiva, mis püsis vapralt ega näidanud suuri paranemismärke. Odraiva ebamugavat kriipimist mäletan lapsepõlvest, aga emotsionaalse kokkukukkumise äärel seismise tunnet kogesin sellisel moel esimest korda. Sellel hetkel oli minu ainukeseks sooviks taastada enda vaimne ja emotsionaalne tasakaal ning saavutada kontroll keha üle. Vähendasin info tarbimist päevas, hoidsin oma meele hõivatuna konkreetsete ülesannetega ja veetsin aega turvaliste inimestega. Kõige olulisemat rolli mängis minu sisemise tasakaalu taastamisel aga hoopis uus vaatenurk ja sellele järgnenud praktika.
Loe lisaks

Elustiiliettevõtlusest: kui vähem on rohkem

Minimalismi teema on mind pikka aega kõnetanud. Korrastamine ja ebavajaliku äraviskamine või äraandmine. Elukeskkonna lihtsustamine. Tarbimise vähendamine. Selguse loomine mõtetesse, plaanidesse ja tegudesse. Igapäevaste tegevuste nauditavaks muutmine. Lihtsate asjade üle rõõmustamine. Hiljuti lisandus minu jaoks sellesse nimekirja kontseptsioon tegutsemisest ühe inimese ettevõttena.
Ühe inimese ettevõte ei tähenda ilmtingimata odavaid teenuseid või tooteid. See tähendab äri, kus on kesksel kohal ettevõtja enda ja klientide vajadused, nendega arvestamine ning neile pühendumine. See on elustiiliettevõte, mis tähendab vabaduse saavutamist oskusega tõmmata piire.
Loe lisaks